Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne

Umowa o współpracy między PiS i Prawicą Rzeczypospolitej


I Zjazd Prawicy Rzeczypospolitej

Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
16-02-2017
Kukiz'15 i Prawica RP: umowa CETA - niekorzystna i niebezpieczna dla Europy

Umowa gospodarczo-handlowa między UE a Kanadą (CETA) niesie ze sobą olbrzymie niebezpieczeństwo, jest szkodliwa i niekorzystna dla państw europejskich, szczególnie dla krajów naszego regionu - przekonywali w czwartek przedstawiciele Kukiz'15 i Prawicy RP.

Poseł Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15) ocenił w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie, że przyjęcie umowy CETA to dalsze osłabianie suwerenności politycznej i gospodarczej Polski. "W polskim interesie narodowym jest jak najszybsze odrzucenie tej umowy i nie ratyfikowanie jej przez polski parlament" - podkreślił.

"Umowa CETA niesie ze sobą olbrzymie niebezpieczeństwo i jest z gruntu rzeczy bardzo niekorzystana dla państw Europy, a w szczególnym wymiarze dla państw naszego regionu" - przekonywał Rzymkowski. Jego zdaniem umowa jest bardzo szkodliwa dla polskiego rolnictwa i dla polskich przedsiębiorców.

Wiceprezes Prawicy RP Krzysztof Kawęcki powiedział, że za umową CETA głosowała zdecydowana większość europosłów PiS, przeciw było - jak poinformował - jedynie dwóch europarlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości.

"Stanowisko PiS w tej sprawie jest bardzo niejasne. Pojawiały się różne głosy, były za i przeciw, niestety nie znamy też oficjalnego stanowiska rządu polskiego. Natomiast, jak wiadomo, zwolennikiem przyjęcia tej umowy jest wicepremier Mateusz Morawiecki" - podkreślił Kawęcki.

Polityk Prawicy RP zapowiedział, że przeciwnicy umowy CETA będą dalej prowadzili akcję edukacyjną, która ma na celu pokazanie polskiemu społeczeństwu szkodliwość tej umowy.

Parlament Europejski przegłosował w środę zatwierdzenie unijno-kanadyjskiej umowy o wolnym handlu CETA, która zniesie prawie 99 procent ceł we wzajemnym handlu, większość barier pozataryfowych i zliberalizuje handel usługami między UE i Kanadą. Za ratyfikacją opowiedziało się 408 z prawie 700 europosłów, którzy wzięli udział w głosowaniu.

Umowa CETA budzi obawy wśród organizacji pozarządowych, związków zawodowych i obrońców środowiska. Organizacje prowadzące kampanie przeciwko porozumieniu do samego końca starały się przekonywać poszczególnych polityków do odrzucenia CETA.

CETA wymaga jeszcze ratyfikacji przez parlamenty krajów członkowskich UE. Większość jej zapisów dotyczących ceł, dzięki zgodzie PE, będzie jednak stosowana tymczasowo jeszcze przed zakończeniem całego procesu ratyfikacji. (PAP)Źródło: Forsal.pl

Sondaże
18-06-2015
 
2015.06 - Nowy sondaż CBOS. W Sejmie trzy partie, nadal spada poparcie dla PO

PiS wraz z Polską Razem, Prawicą Rzeczypospolitej i Solidarną Polską
31%
PO
25%
Ruch Pawła Kukiza
19%
NowoczesnaPL
4%
PSL
4%
sld
4%
KORWIN
3%
RN
1%


Katalog stron


Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

Lokalnie: Koliber | Koliber - oddziały regionalne

[ wykonanie ]