Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne

Umowa o współpracy między PiS i Prawicą Rzeczypospolitej


I Zjazd Prawicy Rzeczypospolitej

Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
03-05-2017
Lucyna Wiśniewska: Nasze porozumienie zostało przez PiS zerwane

– Nie można mówić, że zostaliśmy poważnie potraktowani – mówiła o współpracy z PiS wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej Lucyna Wiśniewska w Radiu Plus Radom. Podkreśliła, że porozumienie obu partii zostało przez PiS zerwane „poprzez nieumieszczenie wielu naszych kandydatów”.

– Porozumienie stanowiło tak, że w każdym okręgu wyborczym (będzie – przyp. red.) jeden kandydat przedstawiony przez Prawicę Rzeczypospolitej z ósmego miejsca, więc to nie były jakieś dobre miejsca – zaznaczyła. Przypomniała, że ostatecznie PiS zarejestrował kandydatów Prawicy Rzeczypospolitej tylko w kilkunastu okręgach, a w kilku przypadkach nie na wyznaczonych umową ósmych miejscach.

Wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej podkreśliła, że mimo różnic programowych i rozczarowania tym, że PiS rozbił Zjednoczoną Prawicę zrywając porozumienie wyborcze, Prawica Rzeczypospolitej popiera pewne działania większości rządowej. – Wsparcie dla rodzin jest bardzo ważne i z tą polityką się zgadzamy, to także nasze zadanie na przyszłość – powiedziała.

Polityk poruszyła także sprawę prawnej ochrony życia. – Zawsze trzeba patrzeć na aktualne tematy, ale są pewne wartości niezmienne, ponadczasowe tak jak ochrona życia. Mówi się, że w Polsce nie ma kary śmierci. A aborcja czym jest, jak nie karą śmierci? Mamy nadzieję, że w politykach znajdzie się odwaga, by zaostrzyć przepisy w tym zakresie – powiedziała. Wśród innych ważnych tematów, które poruszyła w rozmowie, były: obrona suwerenności, polskiego złotego, poszanowanie kultur poszczególnych narodów przez UE i sprzeciw wobec umowy CETA.

Całą rozmowę można wysłuchać na stronie Radia Plus.

Źródło: prawapolityka.pl

Sondaże
14-07-2017
 
Najnowszy sondaż IBRiS - lipiec 2017

PiS
32.1%
PO
21.8%
Kukiz'15
9.8%
Trudno powiedzieć
9.7%
Nowoczesna
9.5%
sld
6.8%
PSL
5%
razem
2.8%
Wolność
1.5%
Prawica Rzeczypospolitej
0.5%
KNP
0.5%


Katalog stron


Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

Lokalnie: Koliber | Koliber - oddziały regionalne

[ wykonanie ]