Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
10-06-2019
Wyjaśnienie

W związku z podawanymi publicznie przez byłego prezesa Prawicy Rzeczypospolitej Krzysztofa Kawęckiego informacjami dotyczącymi zawieszenia jego członkostwa w partii publikujemy wyjaśnienie.

Pan Krzysztof Kawęcki nie „opuścił Prawicy Rzeczypospolitej z gronem działaczy”, ale został w sobotę, 08.06.2019 r. zawieszony w prawach członka naszej partii, na posiedzeniu Zarządu krajowego, którym sam kierował. Nie rozumiemy jego zapowiedzi tworzenia nowego ruchu politycznego, skoro już od połowy marca Krzysztof Kawęcki występuje jako jeden z liderów innego ugrupowania politycznego.
Prawica Rzeczypospolitej nie reagowała na ten gorszący stan rzeczy, nie chcąc zakłócać kampanii wyborczej, w którą zaangażowana była cała partia i najdosłowniej wszyscy oprócz pana Kawęckiego nasi liderzy: troje wiceprezesów, sekretarz generalny i rzecznik prasowa, obaj posłowie.
Założyciel naszej partii, Marek Jurek, już na początku kampanii (wywiad Roberta Mazurka w RMF, 23.04.2019 r.), wyjaśniał tę sytuację, mówiąc o odosobnionym charakterze stanowiska Krzysztofa Kawęckiego. Sobotnie posiedzenie Zarządu w pełni to potwierdziło, a dziś - wobec dezorientujących deklaracji naszego byłego kolegi - zmuszeni jesteśmy zrobić to raz jeszcze.Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]