Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Partia / Reforma polityczna

"Silna Polska dla cywilizacji życia"

założenia polityki Prawicy Rzeczypospolitej

[ pobierz pdf ]


Reforma polityczna

Ordynacja większościowa to środek do naprawy pracy Sejmu, złożonego z bezpośrednio wybranych posłów, ponoszących osobistą odpowiedzialność przed swoimi wyborcami. Zasadniczą cechą dzisiejszego kryzysu jest zdominowanie różnic ideowych i programowych przez ambicje kierownictw partyjnych, wykorzystujących swoje stronnictwa jak zdyscyplinowane armie do rozgrywania niekończących się konfliktów. Odbywa się to kosztem i realizacji konkretnych zobowiązań społecznych, i zdolności ugrupowań do współpracy.

Całość ...


Zmiana finansowania partii politycznych

Partie dostaną mniej pieniędzy, ale tyle, ile społeczeństwo uważa, że powinny dostać. W tej chwili partie dostają z budżetu na pięć lat pieniądze, dlatego, że kiedyś tam wygrały wybory i nie podlega to żadnej weryfikacji. My uważamy, że trzeba wprowadzić równoległy do mechanizmy 1% na organizacje pozarządowe, mechanizm 1% na partie polityczne. Jeśli ktoś chce, żeby pieniądze, które oddaje, trafiły do wybranej partii politycznej, to tam idą. Ale za rok może tych pieniędzy w ogóle nie dać i partie dostają tyle pieniędzy, ile społeczeństwo uważa, że powinny dostać. Nie jest to w żaden sposób gwarantowane.Inicjatywy


Mimo braku wsparcia klubu Prawa i Sprawiedliwości korzystnej dla polskich rodzin zmiany sposobu rozliczania podatku dochodowego, udało się uchwalić poprawkę Prawicy Rzeczypospolitej oraz Ligi Polskich Rodzin zwiększającą ulgę podatkową na każde dziecko do kwoty 1145,08 zł.
Przegłosowana ustawa, zmniejszająca podatki dla rodzin, stanowi wielki sukces polityki na rzecz polskich rodzin, polityki prowadzonej przez Prawicę Rzeczypospolitej.

Całość ...

4.09. Warszawa (PAP) - Lider Prawicy Rzeczpospolitej, Marek Jurek, powiedział na wtorkowym briefingu w Sejmie, że ustawy prorodzinne, m.in. dotyczące wydłużenia urlopów macierzyńskich, należy przegłosować jeszcze w tej kadencji Sejmu. Jego zdaniem, następny Sejm może bowiem dysponować "mniejszą większością" na rzecz praw rodziny.

Całość ...

15.6.Warszawa (PAP) - Lider Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek, powiedział w piątek, że jego koło, wspólnie z PSL, przedstawi projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Całość ...


Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]