Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
22-07-2011
PortalBydgoski: Prawica RP i UPR razem do wyborów i przeciwko Euro (wideo)

Zachowanie własnej waluty umożliwia prowadzenie samodzielnej polityki gospodarczej – mówił w Bydgoszczy Marek Jurek, lider Prawicy Rzeczypospolitej.

Do najbliższych wyborów Prawica Rzeczypospolitej wystawi wspólne listy wyborcze razem z Unią Polityki Realnej. Komitet Wyborczy obu partii będzie nosił nazwę KW Prawicy. Na listach tego komitetu zobaczymy także przedstawicieli Ruchu Przełomu Narodowego, którzy zdecydowali się połączyć z partią Marka Jurka.

My zawsze powtarzaliśmy, że Polska musi na wspólnym europejskim rynku zachować własny pieniądz, jako zasadniczy instrument konkurencyjności naszej gospodarki. Kiedy widzimy, tak jak wczoraj, że państwa, które wprowadziły wspólną walutę wpędzając w kłopoty państwa europejskiego południa. Kiedy widzimy jak ustalają swoją politykę jest ważne, aby Polski rząd doprowadził do ustalania swoich stanowisk tych państw, które zachowują swoją walutę – mówił Marek Jurek który uważa, że Polska nie powinna recenzować polityki gospodarczej niemiecko-francuskiej, a skupić się na współpracy z krajami, które zachowują swoje narodowe waluty – My uważamy, że Polska musi trwale zachować swoją walutę narodową, to jest kapitalny instrument obrony naszej gospodarki w czasie kryzysu, oraz racjonalnego poziomu cen. Euro oznacza nieuchronne podwyżki, o czym przekonały się wszystkie kraje.

Na konferencji w Bydgoszczy wypowiadał się także dr Bartosz Jóźwiak z UPR, który przekonywał do konieczności zwiększenia uprawnień samorządów – W przeciwieństwie do tego co proponuje rząd Platformy Obywatelskiej i PSL, chcielibyśmy otworzyć się twarzą w kierunku samorządów. Chcielibyśmy więcej władzy w samorządach, więcej regionalizacji, więcej możliwości podejmowania decyzji na tym niższym poziomie samorządowym – uważa dr Jóźwiak – Ci, którzy zarządzają miastami, gminami orientują się bardziej w problemach regionów, niż osoby znajdujące się w Warszawie. Państwo powinno sprawować tylko ogólną funkcją nadzorczą.Źródło: PortalBydgoski.plCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]