Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
28-07-2011
Prawica prezentuje listy liderów - Łódź

Łódzki działacz Ruchu Przełomu Narodowego oraz politycy Prawicy Rzeczpospolitej - to liderzy list Komitetu Wyborczego Prawicy w jesiennych wyborach do Sejmu w Łódzkiem. W Łodzi przedstawił ich prezes Prawicy Marek Jurek.

W wyborach do Sejmu z list Komitetu Wyborczego Prawica mają wystartować członkowie Prawicy Rzeczpospolitej, Unii Polityki Realnej, Stronnictwa Ludowego Ojcowizna i Ruchu Przełomu Narodowego.

W okręgu łódzkim na czele listy znalazł się polityk Ruchu Przełomu Narodowego 57-letni Krzysztof Litwinowicz. W okręgu piotrkowskim numerem jeden jest wiceprzewodniczący Prawicy Rzeczpospolitej 37-letni Paweł Kwaśniak, a w okręgu sieradzkim - również polityk Prawicy Rzeczpospolitej 36-letni Tomasz Głowacki.

Jak zapewniał na konferencji prasowej Marek Jurek, w całym kraju listy kandydatów KW Prawicy będą pełne, będą "listami wielopokoleniowymi", a kandydaci reprezentować będą różne środowiska zawodowe. Zwrócił uwagę, że obecnie KW Prawicy prezentuje w miastach wojewódzkich liderów list. W samej kampanii kandydaci do parlamentu mają przekonywać ludzi, aby w wyborach "kierowali się przekonaniami, a nie prognozami".

Według Jurka Polsce potrzebna jest zmiana układu sił politycznych. - My chcemy zmienić politykę polską. Jestem przekonany, że pojawienie się konserwatywnej prawicy w parlamencie doprowadzi do zamiany układu sił politycznych i stworzy możliwość powołania rządu na prawo od centrum - mówił na spotkaniu z mediami.

Jego zdaniem w obecnym układzie politycznym nie jest możliwe powołanie takiego rządu. Jurek zwrócił uwagę, że PiS nie jest obecnie w stanie samo stworzyć rządu, politycy Platformy Obywatelskiej o poglądach chrześcijańskich są marginalizowani, a PSL boi się PiS. Cała ta sytuacja - według niego - "prostą drogą pcha nas do udziału we władzy SLD".

W trakcie konferencji liderzy m.in. Prawicy Rzeczpospolitej i Unii Polityki Realnej (Bartosz Józwiak) przypomnieli o programie gospodarczym prawicy. Jednym z najważniejszych jego punktów jest uproszczenie podatków: zniesienie PIT i CIT i zastąpienie ich jednym podatkiem dochodowym. - Nie będziemy musieli wypełniać PIT-ów - już przez to samo Polacy zyskają dodatkowe wolne dni w roku - zaznaczył Józwiak i dodał, że działalność przedsiębiorstw będzie tańsza.

Politycy prawicy akcentują również potrzebę obrony polskiej waluty narodowej, która - jak podkreślają - w kontekście kryzysu strefy euro jest gwarantem, że Polska będzie sama decydowała o swoim systemie pieniężnym i podatkowym.

Jurek pytany był także, czego oczekuje od raportu polskiej komisji wyjaśniającej okoliczności katastrofy smoleńskiej. Jego publikacja ma się odbyć w piątek. Lider Prawicy Rzeczpospolitej powiedział, że "oczekuje całej prawdy". - Nam jest potrzebne ujawnienie wszystkich szczegółów dotyczących technicznej strony lotu, jak również wszystkiego, co dotyczy przygotowania tego lotu. Chcemy prawdy dzisiaj, bo Polsce potrzeby jest spokój społeczny - mówił Jurek.

Źródło: Onet.pl
________________________________________________________

Komentuj w mediach:

Onet: KW Prawica prezentuje listy liderów politycznych

Dziennik Łódzki: Prawica RP zawiera sojusze przed wyborami

Wprost: Marek Jurek: dziś w Polsce nie da się stworzyć rządu prawicowego. Chcemy to zmienić

Gazeta.pl: Łódzkie. Zaprezentowano liderów list KW PrawicyCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]