Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
Prawica na Warmi i Mazurach

Były marszałek Sejmu i obecny prezes Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek oraz prezes Unii Polityki Realnej Bartosz Józwiak przyjechali dziś (17.08) do Olsztyna, by zainaugurować kampanię wyborczą wspólnego Komitetu Wyborczego „Prawica” na Warmii i Mazurach. Podczas zaplanowanych na dziś spotkań z dziennikarzami i mieszkańcami miasta przekonywali do oddania głosów w nadchodzących wyborach na kandydatów wystawionych przez te właśnie partie.

- Wczorajsza deklaracja Niemiec i Francji o wprowadzeniu swojego rodzaju rządu gospodarczego w państwach strefy euro oznacza kompletną zmianę charakteru unii walutowej - powiedział Marek Jurek podczas konferencji prasowej. - W tej sytuacji pora, żeby Polska powiedziała, że chcemy zachować złotego, że nie chcemy euro. Chcemy żeby polska waluta narodowa była i pozostała najważniejszym instrumentem konkurencyjności naszej gospodarki i w ogóle polskiej polityki gospodarczej. Komitet Wyborczy „Prawica” jest realną propozycją dla tych wszystkich Polaków, którzy chcą bronić narodowej waluty, a więc nietykalności 227 art. Konstytucji.

Marek Jurek podkreślił, że zarówno UPR, jak i Prawica Rzeczypospolitej są dziś w Polsce jedynymi partiami, które wyraźnie sprzeciwiają się wprowadzeniu w Polsce euro.

- W tej chwili nie mamy w tej sprawie jednoznacznego stanowiska innych partii i ugrupowań politycznych - stwierdził Jurek. - Z naszą ofertą zwracamy się więc do tych Polaków, którzy widzą nadchodzący kryzys w Europie, chcą zachować złotego i nie chcą euro. Deklarujemy, że zrobimy wszystko, żeby polska waluta narodowa została zachowana.

- Nasz program gospodarczy, z którym idziemy do wyborów, jest programem bardzo nowoczesnym, programem opartym o wolny rynek, programam skierownym do ludzi przedsiębiorczych - powiedział natomiast Bartosz Józwiak. - Chcemy, żeby państwo przestało obywatelom przeszkadzać w bogaceniu się, w rozbudowywaniu własnych przedsiębiorstw, chcemy ułatwień podatkowych, ułatwień prawnych dla przedsiębiorców, likwidacji podatków bezpośrednich w postaci PIT-u i CIT-u, co jest dużą rewolucją, jeżeli chodzi o sferę podatkową w Polsce. Nikt dotychczas nie zdecydował się na wprowadzenie takiego rozwiązania, mimo że wszyscy ekonomiści dzisiaj mówią, że to dobry kierunek.

Józwiak zapewniał, że program wyborczy Komitetu Wyborczego „Prawica” nie jest zbiorem populistycznych haseł, lecz realnych celów i zamierzeń.

- Ten program „jest policzony” - stwierdził. - Z tym programem chcemy iść do ludzi - programem, który odpowiada na dzisiejsze oczekiwania każdego Polaka. Nasz program rozwiązuje czekające nas niebawem problemy związane z nadchodzącym kryzysem w gospodarce.

Marek Jurek liczy na to, Komitet Wyborczy „Prawica” w wyborach uzyska co najmniej 1 mln głosów, to pozwoli uzyskać prawicy znaczącą reprezentację w Sejmie, a dalej pozwoli zawiązywać koalicje rządowe. Wśród potencjalnych koalicjantów wymieniani byli: Prawo i Sprawiedliwość oraz Polskie Stronnictwo Ludowe. Marek Jurek wykluczył natomiast współpracę koalicyjną z Sojuszem Lewicy Demokratycznej.

Kampania Wyborcza komitetu oparta ma być na bezpośrednich spotkaniach kandydatów z wyborcami. Poza tym komitet chce być bardzo aktywny w Internecie, na portalach społecznościowych.

- My nie mamy pieniędzy na wielkie kampanie billboardowe i zachęcamy Polaków, by na takie kampanie nie głosowali - powiedział Marek Jurek. - System finansowania partii jest głęboko demoralizujący, bo zniechęca do szukania poparcia w społeczeństwie, wszystko przekłada na kampanie prowadzone w telewizji. Zachęcamy, żebyśmy wspólnie pokazali, że można wygrać inaczej.

Listy Komitetu Wyborczego „Prawica” nie zostały jeszcze ułożone. Na razie wiadomo jedynie, kto będzie na czołowych miejscach. „Jedynką” na liście w olsztyńskim okręgu wyborczym będzie olsztynianin Piotr Lisiecki, prezes UPR na Warmii i Mazurach. Kolejne miejsca zajmować będą: olsztyński adwokat Konrad Urbanowicz, prof. Michał Wojciechowski z UWM, przedstawiciel środowiska „kresowiaków” (nazwisko na razie nie jest ustalone) oraz Antoni Janowski, działacz ludowy ze Związku Zawodowego „Piast”. Cała lista będzie znana niebawem. Marek Jurek zapewnia, że komitet wystawi maksymalną liczbę 20. kandydatów w wyborach do Sejmu.

Dzisiejsza wizyta Marka Jurka i Bartosza Józwika w Olsztynie rozpoczęła cykl wizyt szefów UPR i Prawicy Rzeczypospolitej w województwach północnej Polski. Po miastach wojewódzkich chcą oni odwiedzać inne największe miasta w Polsce.

Źródło: Olsztyn.24Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]