Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne

Umowa o współpracy między PiS i Prawicą Rzeczypospolitej


I Zjazd Prawicy Rzeczypospolitej

Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
26-10-2011
FRONDA - Marek Jurek: Marek Jurek o szansach współpracy z PJN

- Deklaracja PJN o potrzebie współpracy i porozumienia to znak, że Polska Jest Najważniejsza jest trwałą formacją, a nie tylko jednorazowym projektem wyborczym - w rozmowie z portalem Fronda.pl Marek Jurek ocenia szasne ewentualnej współpracy z partią Pawła Kowala.


Partia potrzebuje aktywnych środowisk połączonych poglądami, projekt chce zweryfikować szanse na jednorazowe poparcie wyborcze. Zapowiedź kolegów z PJN ma dziś niestety inną wagę, niż gdyby została przedstawiona rok temu. Wtedy, w listopadzie, przekonywałem Pawła Poncyliusza o potrzebie dużej formacji republikańskiej, która uruchomi siły społeczne blokowane przez PiS (na przykład setki lokalnych prawicowych ugrupowań samorządowych).Niestety, w tamtej fazie PJN nastawiał się nie na porozumienie polityczne na prawicy, ale budowę nowej formacji liberalnej w oparciu o koncepcję „posłów zabieramy PiS, wyborców PO”. Miałem również nadzieję, że ideę szerokiej formacji republikańskiej podejmie Paweł Kowal po objęciu przewodnictwa PJN, zachęcałem go do takich działań i proponowałem mu wsparcie i pilne podjęcie wspólnej pracy. Niestety, najpierw zajmował się zatrzymywaniem w partii Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Filipa Libickiego (akcentując w wypowiedziach ciągłość polityczną z przywództwem JKR), potem (po secesji bezskutecznie zatrzymywanych polityków) odkładał wspólne wystąpienie z Prawicą Rzeczypospolitej na rzecz mirażu konsolidacji wokół (czy raczej w ramach) PJN SKL Balazsa i Nowej Prawicy Korwin-Mikkego.

Dziś tamte wydarzenia są już tylko historią, ale historia – jak zawsze – uświadamia znaczenie czasu w polityce. Dobrze, że koledzy z PJN już dziś myślą o pracach konsolidacyjnych. Najważniejsze w tym wypadku jest podjęcie konkretnych prac programowych, z jednoczesnym budowaniem porozumienia politycznego. Będę zachęcał Prawicę Rzeczypospolitej i naszych kolegów, którzy w ramach Zespołu Polityczno-Programowego pracują nad nową strategią naszej partii, do podjęcia poważnych rozmów (a lepiej prac programowo-politycznych) – oczywiście jeżeli będziemy mieli nastawionych na to samo partnerów.


Źródło: Skomentuj na Portalu Fronda

Sondaże
14-07-2017
 
Najnowszy sondaż IBRiS - lipiec 2017

PiS
32.1%
PO
21.8%
Kukiz'15
9.8%
Trudno powiedzieć
9.7%
Nowoczesna
9.5%
sld
6.8%
PSL
5%
razem
2.8%
Wolność
1.5%
Prawica Rzeczypospolitej
0.5%
KNP
0.5%


Katalog stron


Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

Lokalnie: Koliber | Koliber - oddziały regionalne

[ wykonanie ]