Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM
Europejski Chrześcijański Ruch Polityczny

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
26-10-2011
FRONDA - Marek Jurek: Marek Jurek o szansach współpracy z PJN

- Deklaracja PJN o potrzebie współpracy i porozumienia to znak, że Polska Jest Najważniejsza jest trwałą formacją, a nie tylko jednorazowym projektem wyborczym - w rozmowie z portalem Fronda.pl Marek Jurek ocenia szasne ewentualnej współpracy z partią Pawła Kowala.


Partia potrzebuje aktywnych środowisk połączonych poglądami, projekt chce zweryfikować szanse na jednorazowe poparcie wyborcze. Zapowiedź kolegów z PJN ma dziś niestety inną wagę, niż gdyby została przedstawiona rok temu. Wtedy, w listopadzie, przekonywałem Pawła Poncyliusza o potrzebie dużej formacji republikańskiej, która uruchomi siły społeczne blokowane przez PiS (na przykład setki lokalnych prawicowych ugrupowań samorządowych).Niestety, w tamtej fazie PJN nastawiał się nie na porozumienie polityczne na prawicy, ale budowę nowej formacji liberalnej w oparciu o koncepcję „posłów zabieramy PiS, wyborców PO”. Miałem również nadzieję, że ideę szerokiej formacji republikańskiej podejmie Paweł Kowal po objęciu przewodnictwa PJN, zachęcałem go do takich działań i proponowałem mu wsparcie i pilne podjęcie wspólnej pracy. Niestety, najpierw zajmował się zatrzymywaniem w partii Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Filipa Libickiego (akcentując w wypowiedziach ciągłość polityczną z przywództwem JKR), potem (po secesji bezskutecznie zatrzymywanych polityków) odkładał wspólne wystąpienie z Prawicą Rzeczypospolitej na rzecz mirażu konsolidacji wokół (czy raczej w ramach) PJN SKL Balazsa i Nowej Prawicy Korwin-Mikkego.

Dziś tamte wydarzenia są już tylko historią, ale historia – jak zawsze – uświadamia znaczenie czasu w polityce. Dobrze, że koledzy z PJN już dziś myślą o pracach konsolidacyjnych. Najważniejsze w tym wypadku jest podjęcie konkretnych prac programowych, z jednoczesnym budowaniem porozumienia politycznego. Będę zachęcał Prawicę Rzeczypospolitej i naszych kolegów, którzy w ramach Zespołu Polityczno-Programowego pracują nad nową strategią naszej partii, do podjęcia poważnych rozmów (a lepiej prac programowo-politycznych) – oczywiście jeżeli będziemy mieli nastawionych na to samo partnerów.


Źródło: Skomentuj na Portalu FrondaCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]