Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM
Europejski Chrześcijański Ruch Polityczny

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
19-07-2012
FRONDA - Marek Jurek: Trzeba robić wszystko aby ratować Polonię Warszawa. To pomnik polskiej piłki nożnej

- Jak władze stolicy mogły tolerować postawienie na krawędzi likwidacji klubu, który jest wielką instytucją społeczną związana z drogą Polski do niepodległości i pierwszymi latami odbudowy państwa po I Wojnie Światowej? – mówi portalowi Fronda.pl Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczpospolitej.

- W degradacji (i oby nie było gorzej) Polonii Warszawa, nie można również pomijać całkowitej nieodpowiedzialności władz Warszawy z prezydent Gronkiewicz-Watz. Jak władze stolicy mogły tolerować postawienie na krawędzi likwidacji klubu, który jest wielką instytucją społeczną związana z drogą Polski do niepodległości i pierwszymi latami odbudowy państwa po I wojnie światowej?

Nie wyobrażam sobie nie tylko za granicą, ale w innych metropolitarnych miastach Polski, podobnej bierności władz publicznych. Mam nadzieję, że sprawa ta zostanie poruszona przez Radę Miasta i władze Warszawy zostaną zmuszone przez reprezentację mieszkańców do złożenia wyjaśnień w tej sprawie. Tym nie mniej należy ciągle robić wszystko, żeby klub będący pomnikiem polskiej piłki nożnej, ale również pokazujący, że sport jest częścią kultury narodowej zostanie uratowany.

Oczywiście w tej sprawie muszą podejmować współpracę wszyscy ludzie dobrej woli, niezależnie od miejsca i charakteru zaangażowania społecznego – podkreśla Marek Jurek.


Skomentuj u źródłaCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]