Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
17-09-2013
Deklaracja środowisk chrześcijańsko-konserwatywnych w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę

17 września to rocznica przypominająca cenę, jaką Polska zapłaciła za wierność zasadom cywilizacji chrześcijańskiej, za opór zarówno wobec nazistowskich Niemiec, jak i Związku Sowieckiego.

Tę rocznicę powinniśmy jednak corocznie przypominać w szerokim kontekście europejskim, przede wszystkim wspólnie z narodami, które w pierwszej fazie drugiej wojny światowej padły ofiarą najazdu ZSSR, a więc z Finami, Litwinami, Łotyszami, Estończykami, Rumunami, a także z wszystkimi, którzy potem doświadczyli zarówno agresji, jak i wywrotowej działalności międzynarodowego komunizmu. 17 września był tragedią naszego narodu, ale o znaczeniu i konsekwencjach dla całej Europy. Pamięć o zbrodniczej agresji sowieckiej na narody Europy środkowej powinna stać się istotnym elementem europejskiej świadomości historycznej. Będziemy zabiegać, by w przyszłości obchody tej rocznicy miały właśnie taki charakter.

17 września to również moment, by Polska przypominała, że po doświadczeniu zbrodni rozbiorów, stuletniej niewoli, drugiej wojny światowej i kolaboracyjnych rządów komunistycznych – ma prawo oczekiwać, że Niemcy nie będą podejmować we współpracy z Rosją żadnych działań, które nasz kraj odbiera jako zagrożenie dla swoich podstawowych interesów i bezpieczeństwa. Jako państwo uczestniczące w przymierzu atlantyckim i we współpracy europejskiej mamy prawo, by Niemcy uzgadniały z Polską wszelkie zasadnicze działania w swej polityce na wschodzie Europy. To wymóg równowagi, ale przede wszystkim solidarności europejskiej. Polska dyplomacja powinna systematycznie zabiegać o uznanie tej zasady na forum europejskim.

(-) Marek Jurek, Prawica Rzeczypospolitej
(-) Robert Kuraszkiewicz, Stowarzyszenie Nowoczesnego Patriotyzmu
(-) Paweł Milcarek, Christianitas
(-) Arkadiusz Robaczewski, Centrum Kultury i Tradycji Wiedeń 1683
(-) Tomasz Terlikowski, Fronda.plSkomentuj w mediach m. in.:

Warszawska Prawica: 74. rocznica agresji Rosji sowieckiej na Polskę (zdjącia)
http://www.warszawa.prawicarzeczypospolitej.org/
W dniu 17 września 2013r. przedstawiciele sygnatariuszy deklaracji środowisk chrześcijańsko-konserwatywnych złożyli kwiaty przed pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie w Warszawie w rocznice agresji sowieckiej na Polskę.

Fronda: Deklaracja środowisk chrześcijańsko-konserwatywnych w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę
http://www.fronda.pl/a/deklaracji-srodowisk-chrzescijansko-konserwatywnych-w-rocznice-agresji-sowieckiej-na-polske,30724.html

eKAI.pl: Polska zapłaciła za wierność cywilizacji chrześcijańskiej
http://ekai.pl/wydarzenia/polska/x70700/polska-zaplacila-za-wiernosc-cywilizacji-chrzescijanskiej/

Wpolityce: "17 września to rocznica przypominająca cenę, jaką Polska zapłaciła za wierność zasadom cywilizacji chrześcijańskiej"
http://wpolityce.pl/artykuly/62761-17-wrzesnia-to-rocznica-przypominajaca-cene-jaka-polska-zaplacila-za-wiernosc-zasadom-cywilizacji-chrzescijanskiej

Prawy.pl: Deklaracja środowisk chrześcijańsko-konserwatywnych w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę
http://www.prawy.pl/z-kraju/3833-deklaracji-srodowisk-chrzescijansko-konserwatywnych-w-rocznice-agresji-sowieckiej-na-polske[/b][b]Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]