Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne

Umowa o współpracy między PiS i Prawicą Rzeczypospolitej


I Zjazd Prawicy Rzeczypospolitej

Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
11-10-2013
Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej: nie dla zorganizowanej demoralizacji dzieci i młodzieży!

Obecna władza po cichu, ale konsekwentnie, legalizuje kolejne formy zorganizowanej demoralizacji młodzieży. Do edukacji narodowej stopniowo wprowadza się ideologię gender, całkowicie negującą zasady moralne regulujące życie małżeńskie, rodzinne i odpowiedzialność seksualną człowieka. Wprowadzanie tej ideologii grozi tym, że wielu spośród poddanych jej oddziaływaniu młodych ludzi będzie w dojrzałym żuciu miało trudności w założeniu trwałych rodzin, opartych na wierności małżeńskiej i odpowiedzialności rodzicielskiej.

Władze formalnie współpracują z organizacjami politycznego ruchu homoseksualnego. Mimo naszych apeli rząd nie odrzucił formalnie zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) odnośnie edukacji seksualnej w państwach członkowskich. Zalecenia te w znacznym stopniu opierają się na chorych założeniach antropologicznych, według których seksualność jest centralnym aspektem życia człowieka i już u dzieci należy rozbudzać zainteresowania i aktywność w tej dziedzinie.

Wprowadzanie tej ideologii do szkół narusza zasady określone we wstępie do Konstytucji Rzeczypospolitej, który wyraża wdzięczność wobec naszych przodków za kulturę zakorzenioną w chrześcijańskim dziedzictwie i powinność przekazania jej przyszłym pokoleniom Polaków, wychowawcze prawa rodziców określone w art. 48 Konstytucji RP, powszechne prawo do ochrony przed demoralizacją dzieci, zawarte w art. 72. Ideologia ta godzi również w (potwierdzone w polskim prawie edukacyjnym) prawa nauczycieli do przekazywania uczniom wartości moralnych kultury chrześcijańskiej.

Apelujemy do władz raz jeszcze o zmianę tej polityki, a w szczególności o formalne odrzucenie zaleceń edukacyjnych WHO. Odrzucenie jej założeń jest miarą szacunku władzy dla konstytucyjnych wartości Państwa Polskiego.


(-) Marek Jurek
Prezes Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Krzysztof Kawęcki
Wiceprezes ZG Prawicy Rzeczypospolitej

Sondaże
18-06-2015
 
2015.06 - Nowy sondaż CBOS. W Sejmie trzy partie, nadal spada poparcie dla PO

PiS wraz z Polską Razem, Prawicą Rzeczypospolitej i Solidarną Polską
31%
PO
25%
Ruch Pawła Kukiza
19%
NowoczesnaPL
4%
PSL
4%
sld
4%
KORWIN
3%
RN
1%


Katalog stron


Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

Lokalnie: Koliber | Koliber - oddziały regionalne

[ wykonanie ]