Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
16-05-2014
Marek Jurek: unijna polityka klimatyczna powinna być solidarna

Prezes Prawicy Rzeczypospolitej i kandydat w wyborach do europarlamentu Marek Jurek uważa, że unijna polityka klimatyczna powinna być solidarna, czyli dostosowana do zamożności poszczególnych krajów członkowskich.

Jego partia sprzeciwia się przyjęciu euro i chce, by Europa zwróciła się ku wartościom chrześcijańskim.

- W Europie są miliony ludzi, którzy upominają się o cywilizację życia, o prawa rodziny, o wychowanie oparte na wartościach klasycznych, na wartościach kultury chrześcijańskiej. Chodzi o to, że dzisiaj niestety współpraca międzynarodowa jest zdominowana przez środowiska lewicowe, przez tych, którzy zasady te kwestionują, a czasami wręcz odrzucają - powiedział Jurek.


Szef Prawicy Rzeczypospolitej mówił też o interesach gospodarczych w UE i polityce energetycznej. Jak wskazał, błędne były założenia sprzed lat, że węgiel jest surowcem schyłkowym. Jego zdaniem, "o ile w ogóle program ograniczeń emisji CO2 ma sens", to jego koszty powinny być proporcjonalne do bogactwa danych krajów. Polityka klimatyczna w obecnym kształcie godzi w konkurencyjność krajów środkowoeuropejskich uzależnionych od węgla - przekonywał.

W opinii Jurka, kraje Europy Środkowej powinny zjednoczyć się w walce o wartości i interesy gospodarcze, bo tylko w taki sposób ich głos będzie słyszalny i będą partnerem dla największych państw UE.

Jurek nie zgadza się z opiniami niektórych kandydatów do PE, że Unia powinna zostać zlikwidowana. - Nawet przy bardzo krytycznej ocenie dzisiejszego stanu UE, w interesie Polski nie jest dezintegracja europejska, dlatego, że Polska dwa razy traciła niepodległość w wyniku destabilizacji Europy - podkreślił.

Zdaniem polityka, Polska nie powinna wchodzić do strefy euro, lecz zachować walutę narodową. - Złotówka jest Polsce potrzebna, dlatego, że to jest główne narzędzie konkurencyjności naszej gospodarki, ale również poziomu ochrony życia polskich rodzin - uważa Jurek.

Zgodnie z porozumieniem zawartym przez Prawicę Rzeczypospolitej z Prawem i Sprawiedliwością, kandydaci ugrupowania Jurka wystartują do PE z piątych miejsc na listach PiS. Sam Jurek zajmuje taką pozycję na warszawskiej liście PiS. Na śląskiej liście Prawicę Rzeczypospolitej reprezentuje Władysław Motyka.

Źródło: WPCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]