Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
01-02-2015
Jurek, Gowin i Ziobro: niech Polska renegocjuje pakiet klimatyczny

31.01. Warszawa (PAP) - Do podjęcia debaty nad renegocjowaniem udziału Polski w tzw. pakiecie klimatycznym wzywają rząd i prezydenta prezes Prawicy Rzeczpospolitej Marek Jurek, szef Polski Razem Jarosław Gowin i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

"W zmieniającej się obecnie sytuacji wymaga przedefiniowania stosunek naszego państwa do tzw. polityki klimatycznej wprowadzonej przez kraje UE, a w szczególności do tzw. pakietu klimatyczno-energetycznego" - przekonują Jurek, Gowin i Ziobro w wystosowanym w sobotę oświadczeniu.

Według nich jego celem jest wyeliminowanie produkcji energii z węgla, a co za tym idzie – likwidacja jego wydobycia. "Chodzi o zastąpienie energetyki węglowej - gazową, jądrową, bądź pozyskiwaną z tzw. odnawialnych źródeł energii. Konsekwencją tego jest sztuczne nakładanie na produkcję energii z węgla dodatkowych kosztów w postaci parapodatku (zakup emisji CO2). Ma to ostatecznie doprowadzić energetykę węglową i przemysł wydobywczy do całkowitej likwidacji" - dowodzą.

W związku z tym wezwali rząd i prezydenta do podjęcia "poważnej debaty" nad renegocjowaniem udziału Polski w pakiecie. Zwrócili się też do Bronisława Komorowskiego "o zajęcie jasnego stanowiska w sprawie wycofania się Polski z udziału w tzw. polityce klimatycznej, stwarzającej realne zagrożenie dla bezpieczeństwa Rzeczpospolitej i niszczącej konkurencyjność polskiego przemysłu".

Ich zdaniem w obliczu zmian sytuacji geopolitycznej w Europie, a zwłaszcza w obliczu konfliktu rosyjsko-ukraińskiego najważniejszą dla Polski sprawą staje się zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienie się od rosyjskiego gazu i ropy, a drogą do tego jest eksploatacja polskich zasobów węgla kamiennego i brunatnego. Jak podkreślają, produkcja energii z węgla jest tańsza w porównaniu z energetyką opartą na gazie, atomie, czy OZE. (PAP)

Źródło: PAPSkomentuj w mediach -


http://prawapolityka.pl/2015/01/polska-powinna-pojsc-sladami-australii-ktora-kilkanascie-miesiecy-temu-odeszla-od-polityki-co2/

centrum informacji o rynku energetyki
http://www.cire.pl/item,105795,1,0,0,0,0,0,jurek-gowin-i-ziobro-niech-polska-renegocjuje-pakiet-klimatyczny.html

http://www.nettg.pl/news/126970/polityka-apel-prawicy-o-odrzucenie-przez-polske-pakietu-klimatycznego

http://www.warszawskagazeta.pl/polityka/item/647-ziobro-gowin-i-jurek-chca-renegocjowac-pakiet-klimatyczny

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jurek-gowin-i-ziobro-niech-polska-renegocjuje-pakiet-klimatyczny/k2kb2

http://www.radiopik.pl/3,26208,jurek-gowin-i-ziobro-niech-polska-renegocjuje-pa

http://wyborcza.pl/1,91446,17340105,Jurek__Gowin_i_Ziobro__niech_Polska_renegocjuje_pakiet.html

http://wpolityce.pl/forum/polityka/28-dyskusje-pod-publikacjami-dzialu-polityka/tematy/101587-jurek-gowin-i-ziobro-niech-polska-renegocjuje-pakiet-klimatyczny-komentarze-publikacjiCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]