Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
08-05-2015
"Mówić prawdę" - wywiad z Markiem Jurkiem w "Tygodniku Gość Niedzielny"

O tym, czy Polsce grozi islamizacja i kto w Europie broni życia, z Markiem Jurkiem, posłem do Parlamentu Europejskiego rozmawia Joanna Bątkiewicz-BrożekJoanna Bątkiewicz-Brożek: Parlament Europejski zajął się sprawą imigrantów dobijających do brzegów Europy. Jest jakiś konsensus?


Marek Jurek: Parlament, popierając decyzje Rady Europejskiej, uchwalił, że państwa europejskie powinny „dzielić się odpowiedzialnością” za zwiększony napływ imigrantów. To otwarta presja na Polskę i inne kraje Europy Środkowej, żeby włączyć się do imigracyjnej polityki liberalnych państw starej Unii, która w ciągu pół wieku – przez przyjęcie milionów muzułmanów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej – doprowadziła tam do poważnej destabilizacji społecznej.

Możemy się przed tym obronić?

Obecny rząd nie ma odwagi przeciwstawić się presji imigracyjnej, więc pozostanie tego rządu u władzy narazi Polskę na bardzo poważne problemy. Rząd Rzeczypospolitej powinien bowiem pokazać, że mamy komu pomagać i pomagamy. Gdy przyjęliśmy do Polski pewną (o wiele zresztą za małą) część potomków Polaków deportowanych przez Stalina z Podola do Azji Środkowej – Unia Europejska nie „dzieliła się odpowiedzialnością” z nami. Podobnie, gdy przyjmowaliśmy muzułmańskich uchodźców z Czeczenii. Dziś rząd mógłby podjąć kontakt z Kościołami wschodnimi (katolickimi i prawosławnymi), żeby przyjąć chrześcijańskich uchodźców z Syrii i Iraku, ale polityka obecnej władzy polega na dryfie w „głównym nurcie UE”, a nie na inicjatywie i odpowiedzialności narodowej.


Pełen tekst znajduje się w bieżącym „Tygodniku Gość Niedzielny”
http://gosc.pl/doc/2467060.Mowic-prawdeCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]