Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
24-08-2015
Radio VIA - Marek Jurek:

Gościem Radia Via był dzisiaj Marek Jurek - poseł parlamentu europejskiego, prezes Prawicy Rzeczpospolitej

Prezes Prawicy Rzeczpospolitej odniósł się do uchwalonej niedawno przez Sejm i Senat, podpisanej przez prezydenta Bronisława Komorowskiego ustawy o in vitro. Zdaniem Marka Jurka, ta ustawa powinna zostać zmieniona:

- Jest to ustawa o selekcji dzieci poczętych za pomocą metody in vitro. Sama metoda budzi poważne wątpliwości moralne. Jeżeli jednak rodzice zdecydowali się na in vitro, bez względu na to jak to oceniamy, to dziecko ma prawo się urodzić. Tymczasem ta ustawa dopuszcza selekcję dzieci poczętych in vitro. Politycy zapominają, że polskie prawo chroni człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci i nieszczenie embrionów jest nielegalne.

Marek Jurek dodał również, że Prawica Rzeczpospolitej zgłosi propozycję zmiany ustawy, która zagwarantuje poszanowanie w ramach tego ustawodastwa wcześniejszych przepisów ochrony dzieci od poczęcia.

Prezes Prawicy Rzeczpospolitej odnosząc się do wrześniowego referendum zaznaczył, że jego ugrupowanie opowiada się za Jednomandatowymi Okręgami Wyborczymi oraz jest przeciwne finasowaniu partii politycznych z budżetu państwa:

- To jest referendum wywalczone przez Polaków, którzy od dawna postulowali, że chcą wybierać posłów w ten sposób, jak wybierają swoich radnych w miastach. Po co taka kampania gdzie kandydaci objeżdzają całe województwa i szukają głosów poparcia? Zamiast tego będziemy mieli krótszą, tańszą kampanię gdzie kilku, a nie kilkunastu kandydatów będzie walczyć o jedno konkretne miejsce. System finansowania partii politycznych należy zdecydowanie zmienić, ponieważ nie może o służyć jedynie konkurencji między rządem a opozycją, ale powinien służyć Polakom. Dzisiaj ogromne pieniądze pozostające w dyspozycji partyjnych centrali służą tak naprawdę do kontrolowania polityków swoich partii czy ich premiowania. Widzimy do czego to wszystko prowadzi.

Marek Jurek dodał również, że propozycja prezydenta Andrzeja Dudy dotycząca drugiego referendum, w czasie wyborów parlamentarnych jest właściwa. Prezes PR przypomniał, że w Stanach Zjednoczonych wyborcy bardzo często w czasie wyborów wypowiadają się w referendach i to nie budzi żadnego sprzeciwu.


Źródło: Radio VIACopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]