Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
30-12-2015
OŚWIADCZENIE PRAWICY RZECZYPOSPOLITEJ W SPRAWIE EDUKACJI DOMOWEJ

Edukacja domowa staje się w Polsce coraz popularniejszą formą nauczania. Jej rozwój jest świadectwem rosnącego zaangażowania rodziców w troskę o kierunek i charakter wychowania i wykształcenia swoich dzieci.

Według informacji Ministerstwa Edukacji Narodowej liczba dzieci objętych tą formą nauczania w bieżącym roku szkolnym przekroczyła 6 tysięcy; zdecydowana większość zarejestrowana jest w szkołach niepublicznych. W wielu miastach powstały stowarzyszenia i kluby edukacji domowej.

Rzeczpospolita powinna tym działaniom udzielać wsparcia prawnego, organizacyjnego i finansowego. Zamiast przekazywania środków finansowych na uczniów edukacji domowej do jednostek samorządu terytorialnego – należy przekazywać je bezpośrednio rodzicom. Prawica Rzeczypospolitej w pełni solidaryzuje się ze środowiskami edukacji domowej, oczekującymi utrzymania w nadchodzącym czasie i zwiększenia w przyszłości skali finansowania tej działalności. Apelujemy o wycofanie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej o 40-procentowym zmniejszeniu subwencji na uczniów objętych tą formą edukacji.

Prawica Rzeczypospolitej będzie wspierać rozwój edukacji domowej i środowiska, której na jej rzecz działają, i będzie pracować na rzecz umocnienia miejsca tej formy edukacji w systemie edukacyjnym naszego kraju.


(-) Marek Jurek,
prezes Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Krzysztof Kawęcki,
wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej

Załączniki:Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]