Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
28-12-2015
UCHWAŁA RADY NACZELNEJ PRAWICY RZECZYPOSPOLITEJ z dnia 5 grudnia 2015

Powołanie rządu premier Beaty Szydło otwiera szansę na zasadniczą zmianę polityki polskiej, na oparcie jej na polskiej racji stanu i zasadach cywilizacji chrześcijańskiej. Cieszymy się, że nasza partia wniosła swój wkład w zwycięstwo wyborcze, które umożliwiło tę zmianę
i będziemy wspierać rząd w jej realizacji. Będziemy również zabiegać, by zmiany polityczne miały charakter głębokiej odbudowy życia narodowego, a więc by zostały potwierdzone konstytucyjnie. Wymaga to polityki solidarności narodowej i zbudowania w Parlamencie ideowej większości, szerszej niż tylko większość rządowa. Do takiej polityki zachęcamy przywódców Prawa i Sprawiedliwości.


W polityce bieżącej najpilniejsze jest przeciwdziałanie katastrofie demograficznej i podjęcie efektywnej polityki solidarności wobec rodzin wychowujących dzieci. Ostatecznym sprawdzianem skuteczności tej polityki będą nie tylko efekty wyborcze, ale przede wszystkim zmiana tendencji demograficznych, przekroczenie progu 500tyś urodzeń rocznie jak na początku lat 90tych (nie mówiąc o latach, w których było ponad 700 tyś urodzeń).


W polityce zewnętrznej najistotniejsze jest obronienie Polski przed narzuceniem nam polityki imigracyjnej forsowanej przez Unię Europejską, a także przed forsowanym od wielu lat federalizmem europejskim. Przypominamy, że każdy kryzys władze Unii chcą wykorzystać do konfiskaty kolejnych suwerennych kompetencji państw narodowych. Trend wyznaczony przez fatalny traktat lizboński musi zostać w końcu odwrócony.


Ubolewamy nad tym, że polityka solidarności prowadzona przez Prawicę Rzeczypospolitej wobec Prawa i Sprawiedliwości - została w poważnym stopniu odrzucona przez naszych partnerów. Przez wiele miesięcy władze PiS nie odnosiły się do Prawicy jak do części koalicji Zjednoczonej Prawicy, a na koniec, w czasie wyborów – w ogromnej części złamały naszą Umowę polityczną. Pozostaje to w rażącej sprzeczności z programem odbudowy szacunku i poczucia wspólnoty w naszym życiu publicznym. Władze Prawicy Rzeczypospolitej zwróciły się w tej sprawie do władz PiS o wyjaśnienia, których oczekujemy w najbliższym czasie. Umowę z Narodowego Dnia Życia RP 2012, zawieraliśmy kierując się przekonaniami oraz solidarnością i będziemy kierować się jej założeniami politycznymi tych nowych warunkach Prawica Rzeczypospolitej z jeszcze większym zaangażowaniem musi kontynuować swoją walkę o samodzielność, podmiotowość i wpływ społeczny opinii chrześcijańskiej w Polsce.

(-) Marek Jurek
Prezes Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Lech Łuczyński
Sekretarz Generalny Prawicy RzeczypospolitejCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]