Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
05-04-2016
Piotr Strzembosz dla Telewizji Republiki.

Dzisiaj Piotr Strzembosz z Prawicy Rzeczypospolitej był gościem Telewizji Republika. - Prawdziwy mąż stanu nie kieruje się w swoich wyborach sondażami tylko przekonaniem, że pewne wartości trzeba bronić - powiedział w odniesieniu do pojawiających się głosów, że nie jest to odpowiedni moment na wprowadzenie pełnej prawnej ochrony życia.

Jego zdaniem prawo do życia nie może być obiektem politycznych kalkulacji. - Po prostu to prawo trzeba uchwalić i czym wcześniej, tym lepiej. Źle się stało, że to nie nastąpiło dużo, dużo wcześniej - stwierdził. - Tysiąc ileś tzw. legalnych aborcji rocznie to jest tysiąc ileś ludzkich istnień poświęconych w imię ideologii, czy jakiegoś koniunkturalizmu - podkreślił.

Odniósł się również do informacji o rosnącym poparciu społecznym dla szerszej prawnej ochrony życia. - To jest kolejny argument na to, że nie ma na co czekać. Natomiast, jeżeli Prawo i Sprawiedliwość ma bardzo znaczne poparcie i wprowadzi to prawo, które oczywiście w części elektoratu nie znajdzie zrozumienia(...) to nie może to być powód, aby w kolejnych wyborach ten elektorat się odwrócił, przynajmniej w skali na tyle istotnej, żeby to zagroziło pozycji Prawa i Sprawiedliwości. Jednocześnie, takie jednoznaczne postawienie sprawy, przecięcie tej sytuacji, sprawi, że Prawo i Sprawiedliwość zyska nowy elektorat, właśnie tych, którzy przez wiele lat mówili, że nie mogą do końca się utożsamiać z tą partią właśnie z powodu tego typu wątpliwości - ocenił.Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]