Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
25-04-2016
Turcja w Unii to destabilizacja i islamizacja Europy - oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej

Prawica Rzeczypospolitej apeluje do władz państwowych o nieskładanie deklaracji wspierających wejście Turcji do Unii Europejskiej. Tureckie członkostwo w Unii Europejskiej, a nawet proces jego realizacji – doprowadzi zarówno do dalszego powiększenia kryzysu politycznego w Europie, jak i do kryzysu społecznego w jej poszczególnych państwach. Jedno i drugie rzutować będzie negatywnie na interesy i bezpieczeństwo Rzeczypospolitej.

Pierwszą, oczywistą konsekwencją tureckiej akcesji byłoby uzyskanie przez turecką islamską Partię Sprawiedliwości i Rozwoju statusu największej partii politycznej w Europie i Parlamencie Europejskiej. Następstwem tego byłoby powstanie partii o podobnym charakterze we wszystkich krajach Europy, gdzie istnieją duże skupiska muzułmańskie. Islam stałby się ważnym czynnikiem politycznym Unii Europejskiej, z wszystkimi konsekwencjami dla spójności społecznej i tożsamości jej państw i instytucji.

Polska nie powinna być zasadniczym czynnikiem tej debaty, ale nie powinna tym bardziej „równoważyć” oporów wobec tureckiej akcesji demonstracyjnym poparciem dla obecności Turcji w Unii Europejskiej.

Marek Jurek, Marian Piłka, Krzysztof Kawęcki, Lech Łuczyński
Kontakt dla mediów:
Andrzej Dubiel
Rzecznik Prasowy Prawicy Rzeczypospolitej
m: + 48 535 22 55 66
e: andrzej.dubiel@prawicarzeczypospolitej.orgCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]