Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
06-05-2016
Wywiad - Marian PIŁKA dla Rzeczpospolitej: Jak wymusić na PiS zakaz aborcji

Dziś w "Rzeczpospolitej" ukazał się wywiad z wiceprezesem Prawicy Rzeczypospolitej Marianem Piłką. - Ostatnie wybory stworzyły bardzo korzystną sytuację, w której można wprowadzić pełną ochronę życia dzieci nienarodzonych. Nie tylko PiS, partia określająca się jako prawicowa, ale także większość posłów klubu Kukiz'15 i PSL jest gotowa to poprzeć - podkreślił.

Marian Piłka zaznaczył jednak, że "wypowiedzi polityków PiS, a także inne, np. wicepremiera Jarosława Gowina, budzą duży niepokój". Odniósł się do niektórych z nich. - Stwierdzenie, że ochrona życia jest sprawą światopoglądową, to próba skierowania debaty na ten temat na fałszywe tory. Oznaczałoby to bowiem, że jest to kwestia wolnego wyboru, a nie fundamentalnego prawa człowieka. Prawo do życia jest zaś pierwszym prawem człowieka i jako takie jest fundamentem ustrojowym państwa. Nie jest to sprawa światopoglądowa i nie dotyczy tylko katolików, ale każdego człowieka. Dlatego też stwierdzenia premier Beaty Szydło mówiącej, że nie jest to sprawa państwa, są fałszywe - powiedział. - Katolicy powinni wycofać poparcie dla PiS, jeśli zablokuje ono prawną ochronę życia dzieci nienarodzonych - stwierdził. Przypomniał też o wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 1997 roku, w którym TK pod przewodnictwem prof. Zolla podkreślił wypływającą z Konstytucji konieczność prawnej ochrony życia dzieci nienarodzonych.

Cały wywiad w Rzeczpospolitej

Biuro Prasowe Prawicy Rzeczypospolitej

Onet.pl: Marian Piłka: katolicy powinni wycofać poparcie dla PiS, jeśli zablokuje ustawę antyaborcyjną

Tok.fm: Piłka grozi: Katolicy powinni wycofać poparcie dla PiS, jeśli zablokuje całkowity zakaz aborcjiCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]