Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne

Umowa o współpracy między PiS i Prawicą Rzeczypospolitej


I Zjazd Prawicy Rzeczypospolitej

Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
26-05-2017
Kresy.pl - Poseł pyta ministrów: czy można promować polską kulturę nie używając języka polskiego?

Zapytanie posła Jana Klawitera dotyczy Instytutu Polskiego w Kijowie, który nie ma strony internetowej w języku polskim.

Poseł Jan Klawiter zgłosił 8. maja br. zapytanie poselskie skierowane do ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz ministra spraw zagranicznych w sprawie monitorowania pracy Instytutu Polskiego w Kijowie.

Poseł zauważył, że strona internetowa Instytutu Polskiego w Kijowie, który podlega ministerstwu spraw zagranicznych, jest prowadzona jedynie w językach ukraińskim i angielskim. W związku z tym poseł oczekuje na odpowiedź, czy Instytut Polski w Kijowie kontaktuje się z lokalną mniejszością polską w języku polskim. Poseł Klawiter chciałby także dowiedzieć się od urzędników, czy można w pełni promować Polskę i jej kulturę bez używania języka polskiego. Posła interesuje również, kto nadzoruje pracę Instytutów Polskich.

Jak czytamy na stronie MSZ, naczelnym zadaniem Instytutów Polskich jest upowszechnianie polskiej kultury, wiedzy o historii oraz dziedzictwie narodowym w świecie, a także promocja współpracy w dziedzinie kultury, edukacji, nauki oraz życia społecznego. W wielu miejscach Instytuty Polskie pełnią też rolę wydziałów do spraw kultury i nauki Ambasad RP.

Jan Klawiter dostał się do Sejmu z listy PiS jako przedstawiciel Prawicy Rzeczypospolitej Marka Jurka. Jest posłem niezrzeszonym.

Przypomnijmy, że Instytut Polski w Kijowie po „usilnych zaleceniach” ukraińskiego MSZ odwołał jesienią 2016 roku zamknięty pokaz filmu „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego w Kijowie.

Źródło: kresy.pl

Sondaże
14-07-2017
 
Najnowszy sondaż IBRiS - lipiec 2017

PiS
32.1%
PO
21.8%
Kukiz'15
9.8%
Trudno powiedzieć
9.7%
Nowoczesna
9.5%
sld
6.8%
PSL
5%
razem
2.8%
Wolność
1.5%
Prawica Rzeczypospolitej
0.5%
KNP
0.5%


Katalog stron


Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

Lokalnie: Koliber | Koliber - oddziały regionalne

[ wykonanie ]