Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne

Umowa o współpracy między PiS i Prawicą Rzeczypospolitej


I Zjazd Prawicy Rzeczypospolitej

Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
06-06-2017
Rp.pl - Marek Jurek: Nie łudźmy się, że zamachy ustaną

- Nie łudźmy się, to proces, który postępuje. Druga sprawa, że Zachód myśli, że zdążymy temu zapobiec, to się rozłoży, środowiska muzułmańskie się wykorzeni - mówił w programie #RZECZoPOLITYCE Marek Jurek, europoseł Prawicy Rzeczypospolitej.

Były marszałek Sejmu mówił, że w ramach walki z terroryzmem zmieniły się przepisy na lotniskach i nieuniknione są też zmiany dotyczące organizacji masowych. - Europa w istocie rzeczy jest w stanie wojny. Atak na przypadkowych ludzi to jest mord masowy, a odbieramy to jako incydenty - mówił Jurek. - Za każdym razem mamy wrażenie, że doszło do jakiegoś tragicznego, katastrofalnego przypadku - dodał.

- To są powtarzające się wydarzenia, z których powtarzalnością musimy się liczyć - oceniał były marszałek Sejmu. - Mam wrażenie, że ten nowy rodzaj terroru rozsiewa się przez meczety i przez sieć. Te ataki nożownicze, to jest sygnał nowej fazy.

Lider Prawicy Rzeczypospolitej mówił, że prawdopodobnie muzułmanie "są zagniewani na świat, w którym żyją". Dodał, że wśród zamachowców z Manchesteru był młody Brytyjczyk, który przyjął islam. - Nie łudźmy się, to proces, który postępuje. Druga sprawa, że Zachód myśli, że zdążymy temu zapobiec, to się rozłoży, środowiska muzułmańskie się wykorzeni - mówił Jurek.

Jego zdaniem to są kolejne fazy, które rozpoczęły się 40 lat temu. Pierwszą fazą był terror palestyński, który miał charakter polityczny. - Potem mieliśmy kolejną fazę w czasie wojny w Algierii, potem kolejną po 11 września (zamach na World Trade Center-red), a teraz jest czwarta faza - wymieniał Jurek. Dodał, że obecna faza byłaby łagodniejsza, gdyby nie wybuchła wojna w Syrii, która uruchomiła falę migracji.

Episkopat oczekuje, że rząd doprowadzi do powstania korytarzy humanitarnych. Były marszałek Sejmu zdecydowanie poparł tę inicjatywę.

Źródło: Rzeczpospolita.

Sondaże
14-07-2017
 
Najnowszy sondaż IBRiS - lipiec 2017

PiS
32.1%
PO
21.8%
Kukiz'15
9.8%
Trudno powiedzieć
9.7%
Nowoczesna
9.5%
sld
6.8%
PSL
5%
razem
2.8%
Wolność
1.5%
Prawica Rzeczypospolitej
0.5%
KNP
0.5%


Katalog stron


Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

Lokalnie: Koliber | Koliber - oddziały regionalne

[ wykonanie ]