Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne

Umowa o współpracy między PiS i Prawicą Rzeczypospolitej


I Zjazd Prawicy Rzeczypospolitej

Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
20-06-2017
Polskie Radio - Marek Jurek: policja musi reagować na każdą formę propagandy nienawiści

- Musimy zdać sobie sprawę, że potrzebne są bardzo radykalne kroki dotyczące wszystkich możliwych ognisk nienawiści - mówi w "Sygnałach dnia" europoseł.

Jedna osoba zginęła, a 10 zostało rannych, kiedy w nocy z niedzieli na poniedziałek samochód dostawczy wjechał w grupę muzułmanów w północno-wschodnim Londynie. Zajście jest badane przez siły bezpieczeństwa jako możliwy zamach terrorystyczny. W ubiegłych tygodniach informowano, że po zamachach terrorystycznych dokonanych przez islamistów w Manchesterze i Londynie wzrosła liczba incydentów islamofobicznych i przestępstw z nienawiści wobec członków społeczności muzułmańskiej.

Marek Jurek mówi, że musimy poczekać na więcej informacji, ale w jego opinii, wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z zamachem terrorystycznym wpisującym się w fakt, że Europa od jakiegoś czasu prowadzi wojnę z terroryzmem.

Zdaniem gościa Jedynki, policja musi zdecydowanie reagować na każdą formę propagandy nienawiści. - Za słowami idą czyny a idee mają konsekwencje - ocenia. - W każdym cywilizowanym kraju podżeganie do nienawiści jest karalne, czasami nawet jest potępiane konstytucyjnie - dodaje.

Marek Jurek mówił także o relacjach między Polską a Komisją Europejską. Ocenia także, czy - jego zdaniem - Polska powinna zrezygnować z obrony interesu narodowego na rzecz komformizmu europejskiego. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Źródło: Polskieradio.pl.

Sondaże
14-07-2017
 
Najnowszy sondaż IBRiS - lipiec 2017

PiS
32.1%
PO
21.8%
Kukiz'15
9.8%
Trudno powiedzieć
9.7%
Nowoczesna
9.5%
sld
6.8%
PSL
5%
razem
2.8%
Wolność
1.5%
Prawica Rzeczypospolitej
0.5%
KNP
0.5%


Katalog stron


Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

Lokalnie: Koliber | Koliber - oddziały regionalne

[ wykonanie ]