Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
25-05-2008
Dzisiaj w Warszawie przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny

Kilka tysięcy osób przeszło w niedzielę ulicami Warszawy w trzecim dorocznym Marszu dla Życia i Rodziny, by zamanifestować przywiązanie do wartości rodzinnych i poszanowanie życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci.

Jak podkreślali organizatorzy, marsz miał być rodzinnym świętem. "Zebrali się tu ludzie dumni z tego, że ich priorytetem i spełnieniem jest rodzina" - mówiła rzeczniczka marszu Zofia Kabas. Uczestnicy marszu domagali się również pełnej ochrony życia i wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji.

W marszu wziął udział b.marszałek Sejmu, lider Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek wraz z rodziną. "Takie marsze powinny odbywać się w każdym mieście. Pokazują, jak ważne dla nas są rodzinne wartości" - powiedział PAP. Podkreślił, że polskim rodzinom potrzebne są "uznanie i solidarność materialna".

"70 proc. dzieci rodzi się w ubogich rodzinach. Tym śmielej powinny się one upominać o swoje prawa. Rodziny są teraz obiektem wyzysku materialnego, choćby płacąc podatek VAT od towarów i usług - przy dużej liczbie dzieci to są ogromne sumy. Rok temu wprowadziliśmy ulgę podatkową na dzieci - nie pociągnęła za sobą katastrofalnych skutków dla budżetu, jak się niektórzy obawiali. To samo powinniśmy zrobić dla rolników, musimy też wydłużyć urlopy macierzyńskie" - przekonywał Jurek. Dodał, że celem jego partii jest nakłonienie wszystkich środowisk politycznych, by traktować sprawy rodziny poważnie - nie tylko przy okazji wyborów.

W marszu, będącym inicjatywą Fundacji Pro oraz Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej, wzięły udział rodziny z dziećmi, osoby starsze, duchowni oraz goście z zagranicy, m.in. z organizacji prorodzinnych i broniących życia z USA, Chile, Brazylii, Niemiec i Francji. Maszerującym towarzyszyły orkiestra dęta, dudziarze i bębniarze, wybijający rytm serca na znak solidarności z dziećmi zagrożonymi śmiercią przed urodzeniem.

W marszu wzięli udział posłowie Prawicy Rzeczypospolitej w poprzedniej kadencji: Marian Piłka i Dariusz Kłeczek, poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Górski oraz radni Prawicy Rzeczypospolitej:Paweł Kwaśniak z Sejmiku Województwa Łódzkiego, Bogdan Romaniuk z Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny poprzedziły przegląd filmów
o rodzinie i prawie do życia oraz konferencja naukowa na
Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

--
Biuro Prasowe Prawicy Rzeczypospolitej na podstawie depeszy PAP "Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Warszawy" z dnia 25 maja 2008 r.Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]