Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
17-09-2018
17 września elementem europejskiej świadomości historycznej - Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej

17 września to rocznica przypominająca nam cenę, jaką Polska zapłaciła za pozostanie wierną zasadom oraz stawienie oporu szerzeniu ideologii nazistowskich Niemiec i Rosji sowieckiej.

Atak Armii Czerwonej na Polskę 17 września 1939 roku stanowił konsekwencję współpracy niemiecko-sowieckiej w okresie międzywojennym. Była ona kolejnym przykładem tego, że w historii współdziałanie Berlina i Moskwy służyło uderzaniu w państwo polskie, o czym i dziś winniśmy pamiętać.

17 września powinien być obchodzony w szerokim kontekście europejskim, przede wszystkim wspólnie z narodami, które w pierwszej fazie drugiej wojny światowej padły ofiarą najazdu ZSSR. Te wydarzenia miały konsekwencje dla całej Europy. Będziemy zabiegać, by Pamięć o zbrodniczej agresji sowieckiej na narody Europy środkowej stała się istotnym elementem europejskiej świadomości historycznej.

Dziś Polska przypomina, że po doświadczeniu zbrodni rozbiorów, stuletniej niewoli, II wojny światowej i kolaboracyjnych rządów komunistycznych – ma pełne prawo oczekiwać, że Niemcy nie będą podejmować we współpracy z Rosją żadnych działań, które mogą być podwaliną zagrożenia żywotnych interesów Polski jej interesów i bezpieczeństwa. Jako państwo uczestniczące w przymierzu atlantyckim i we współpracy europejskiej mamy prawo, by Niemcy uzgadniały z Polską wszelkie zasadnicze działania w swej polityce na wschodzie Europy. To wymóg równowagi, ale przede wszystkim solidarności europejskiej. Polska dyplomacja powinna systematycznie zabiegać o uznanie tej zasady na forum europejskim.

Prawica Rzeczypospolitej po raz kolejny przypomina o konieczności definitywnego potępienia komunizmu przez władze Unii Europejskiej i wszystkie zrzeszone w niej państwa.

Dziś w sytuacji zaostrzenia sytuacji międzynarodowej i narastającego zagrożenia pokoju konieczne jest wzmocnienie polskiej armii. Polska potrzebuje silnej armii jako fundamentalnego gwaranta swojej niepodległości. Polska ma prawo oczekiwać, że kraje NATO wywiążą się z podjętych zobowiązań finansowych dotyczących własnych armii.

W imieniu Prawicy Rzeczypospolitej:
Krzysztof Kawęcki, Lech Łuczyński, Paweł Kubala

Załączniki:Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]