Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
04-04-2020
Prawica Rzeczypospolitej wzywa do współpracy w obliczu potężnego zagrożenia - Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej

Prawica Rzeczypospolitej popiera propozycję zasadniczego przesunięcia terminu wyborów prezydenckich. Z uznaniem przyjmujemy projekt wicepremiera Gowina aby dokonało się to na zasadzie konstytucyjnej w ramach szerokiego konsensusu politycznego. Deklarujemy także naszą solidarność i uznanie wobec apelu ks. abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, o współpracę ponad podziałami na rzecz dobra wspólnego.

Uważamy, biorąc pod uwagę obecną sytuację, że nie ma dziś warunków do przeprowadzenia bezpiecznych i sprawiedliwych wyborów, a najbliższy czas powinniśmy poświęcić przede wszystkim na walkę z pandemią i jej bezpośrednimi konsekwencjami ekonomicznymi i społecznymi.

Brak w tym zakresie porozumienia głównych sił politycznych świadczy o niezrozumiałym braku wyobraźni sprawujących władzę, chcących za wszelką cenę wykorzystać wyborczo swój autorytet i kompletnej nieodpowiedzialności opozycji, która na atakowaniu rządu próbuje budować swój polityczny kapitał.

Prawica Rzeczypospolitej wzywa do współpracy w obliczu potężnego zagrożenia i wspólnego działania w walce z pandemią i kryzysem uderzającym w polską gospodarkę i bezpieczeństwo ekonomiczne polskich rodzin. Uważamy, że współpraca ta przyczyni się także do budowy i wzmocnienia tak potrzebnego dziś autorytetu Państwa Polskiego.

Bogusław Kiernicki
Prezes Prawicy RzeczypospolitejCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]