9 maja, jak co roku, na cmentarzu wojskowym na Powązkach składamy kwiaty na symbolicznym grobie wicepremiera Jana Stanisława Jankowskiego, delegata Rządu na Kraj, który po latach walki z Niemcami zakończył życie zamęczony w sowieckim obozie koncentracyjnym.
Sześć lat wojny przeciw Niemcom hitlerowskim nie przywróciło Polsce wolności. 8 maja RP 1945 r., gdy świat Zachodni cieszył się wolnością, Polska pozostawała pod władzą nowego okupanta. 9 maja RP 1945, gdy Stalin ogłaszał swoje zwycięstwo w wojnie, którą wspólnie z Niemcami wywołał, w Moskwie polscy przywódcy państwowi i dowódcy wojskowi przebywali w sowieckich więzieniach, a w kraju trwał opór zbrojny przeciw instalowaniu w naszym kraju przez Sowiety kolaboracyjnego systemu władzy. Zachodni sojusznicy Polski z lat wspólnej walki z Niemcami nie chcieli dostrzec naszego dramatu.
Święto 9 maj, które ustanowiono dekretem Krajowej Rady Narodowej, który podpisał Bolesław Bierut ani 8 maja które wspólnie przegłosowało PO, PIS, SLD w kwietniu 2015 roku nie jest dla Polaków okazją do świętowania zwycięstwa, które możemy obchodzić 15 sierpnia lub 31 sierpnia lub 12 września.
Składamy hołd wszystkim, którzy oddali życie w walce o niepodległość Polski z Niemcami, Związkiem Sowieckim i jego kolaborantami. Ponownie apelujemy do rządów oraz opinii publicznej świata zachodniego o wypełnienie obowiązku pamięci wobec walki narodów Europy środkowej i wschodniej o wolność swoją i wolność nas wszystkich, a także o definitywne potępienie komunizmu.
(-) Bogusław Kiernicki
prezes Prawicy Rzeczypospolitej
(-) Lech Łuczyński
sekretarz generalny Prawicy Rzeczypospolitej
(-) Sławomir Ducher,
Przedstawiciel Instytutu Ordo Caritatis
Załączniki: