Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
18-04-2007
Pentor: Co dziesiąty Polak popiera partię Marka Jurka (17-18.04.2007)

27,3 proc. Polaków rozważy poparcie partii Marka Jurka w wyborach parlamentarnych, co dziesiąty już dziś deklaruje, że głosowałby na tę partię - wynika z badań Pentora na zlecenie "Wprost".

Sondaż był przeprowadzony 17 i 18 kwietnia - po rezygnacji Jurka z członkostwa w PiS i przed ogłoszeniem przez niego zamiaru utworzenia ugrupowania chrześcijańsko-konserwatywnego.

- Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę i startowało w nich ugrupowanie Marka Jurka, to na którą z partii oddałbyś swój głos? - zapytał tygodnik "Wprost".

Z odpowiedzi wynika, że na PO głosowałoby 27,4 proc. respondentów, na PiS - 17,8 proc., na Partię Marka Jurka - 10 proc., na Lewicę i Demokratów - 7,9 proc., na Samoobronę - 6,8 proc., na LPR - 4,9 proc., na PSL - 4,4 proc., na inną partię - 5,1 proc. 15,7 proc. nie potrafi wskazać partii na którą oddałoby swój głos.

Tygodnik zapytał też, kto powinien odgrywać w Polsce większą rolę: Marek Jurek, czy Jarosław Kaczyński? Na Jurka wskazało 35,8 proc. respondentów, na J.Kaczyńskiego - 31,8.

PO
27%
PiS
18%
nie potrafi wskazać partii
16%
Prawica
10%
Lewica i Demokraci
8%
Samoobrona
7%
LPR
5%
inna partia
5%
PSL
4%


Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]