Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne

Umowa o współpracy między PiS i Prawicą Rzeczypospolitej


I Zjazd Prawicy Rzeczypospolitej

Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
08-09-2009
Marek Jurek: Medialny pakt Ribbentrop-Mołotow

Zdziwiłem się (najdelikatniej mówiąc) publicznym milczeniem wszystkich ośrodków władzy i polityki w 70-tą rocznicę paktu Ribbentrop-Mołotow, czyli XX-wiecznego rozbioru Polski. W końcu to wydarzenie najbardziej determinujące nieszczęścia naszego kraju w XX wieku. Jedyne wypowiedzi polityków, jakie padły tego dnia, wywołała antypolska kampania w Rosji. Bez niej panowałoby milczenie.

Dlaczego? Pewnie dlatego, że w tym samym czasie stawał polski, medialny pakt Ribbentrop-Mołotow. Rodziło się przymierze oficjalnych wrogów i coś jeszcze więcej. Bo - jak opowiedział „Gazecie Wyborczej” pytany przez nią polityk SLD - cel medialnego paktu „to neutralizacja politycznych konkurentów. Żeby podczas wyborów TVP zachowała równy dystans. To jest dla PiS atrakcyjne, bo skrajnie prawicowi kandydaci, np. Marek Jurek, nie mieliby w TVP żadnych szans. I atrakcyjne dla SLD, bo lewicowe partyjki też nie pokazywałyby się w Wiadomościach”.

Nasz pakt Ribbentrop-Mołotow usunąć ma z życia publicznego „pokraczne bękarty demokracji”. Bo sezony polityczne byłyby tak piękne – gdyby nie opinia publiczna. Zresztą opinii coraz mniej, więc i pogoda dla paktów dopisuje. Tak wygląda natura cezarystycznej polityki. Charles Pasqua (człowiek zresztą bardzo sympatyczny) miał kiedyś powiedzieć: „jeśli de Gaulle zostałby komunistą, ja też byłbym komuchem”. Tak mówią – by użyć prezydenckiej formuły – „ludzie z kategorii wiernych”.


Skomentuj - Blog Marka Jurka, 8 września 2009 r.

Sondaże
14-07-2017
 
Najnowszy sondaż IBRiS - lipiec 2017

PiS
32.1%
PO
21.8%
Kukiz'15
9.8%
Trudno powiedzieć
9.7%
Nowoczesna
9.5%
sld
6.8%
PSL
5%
razem
2.8%
Wolność
1.5%
Prawica Rzeczypospolitej
0.5%
KNP
0.5%


Katalog stron


Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

Lokalnie: Koliber | Koliber - oddziały regionalne

[ wykonanie ]