Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne

Umowa o współpracy między PiS i Prawicą Rzeczypospolitej


I Zjazd Prawicy Rzeczypospolitej

Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
22-08-2007
Prawica: Ustawy prorodzinne najważniejsze dla Sejmu

21.8.Warszawa (PAP) - Według posłów Prawicy Rzeczypospolitej Artura Zawiszy i Mariana Piłki, "ustawy prorodzinne" powinny być najważniejszymi ustawami, którymi zajmie się Sejm.

Zdaniem Piłki, ostatnie dwa lata są pod tym względem zmarnowane. "Mamy do czynienia z dramatyczną sytuacją demograficzną, która grozi załamaniem się sytuacji finansów publicznych, systemu emerytalnego, która grozi kryzysem gospodarczym" - powiedział poseł we wtorek dziennikarzom w Sejmie.

Zawisza powiedział, że w ślad za zapowiedzią minister finansów Zyty Gilowskiej o wsparciu projektu ustawy, w którym kwota wolna od podatku będzie przeznaczana na każde dziecko w rodzinie, 15 czerwca posłowie Prawicy, wraz z posłami PSL, zgłosili projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

"Dwa tygodnie później, posłowie PiS zgłosili projekt o tej samej idei" - powiedział Zawisza. "Cieszymy się, że poszli oni za naszymi propozycjami, ale protestujemy przeciwko temu, że z dwóch projektów, sejmowym drukiem stał się tylko ten późniejszy zgłaszany nie przez Prawicę, i - co więcej - właśnie on, decyzją marszałka Sejmu, został skierowany do pierwszego czytania" - podkreślił.

"Mamy do czynienia z desperacką próbą ratowania wizerunku PiS i ukrywaniem projektu, który może nawet jest lepszy, a na pewno był pierwszy" - ocenił Zawisza.

Piłka dodał, że projekty ustaw o tym samym charakterze powinny być rozpatrywane w tym samym terminie.

Zawisza pytany z kim Prawica pójdzie do wyborów, powiedział: "Mamy licznych partnerów, z którymi rozmawiamy o stworzeniu listy wyborczej uwzględniającej politykę prorodzinną, twarde stanowisko w kwestiach europejskich i realizowanie programu IV RP bez wyrzekania się swojego sumienia". Dodał, że Prawica rozmawia również z PSL, ale jak to określił, nie jest to jedyny kierunek rozmów. (PAP)

Sondaże
14-07-2017
 
Najnowszy sondaż IBRiS - lipiec 2017

PiS
32.1%
PO
21.8%
Kukiz'15
9.8%
Trudno powiedzieć
9.7%
Nowoczesna
9.5%
sld
6.8%
PSL
5%
razem
2.8%
Wolność
1.5%
Prawica Rzeczypospolitej
0.5%
KNP
0.5%


Katalog stron


Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

Lokalnie: Koliber | Koliber - oddziały regionalne

[ wykonanie ]