Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
01-06-2010
Najważniejsza jest wiarygodność

Marek Jurek podkreślił, że jego hasło ma pokazać, iż wiarygodność jest w polityce najważniejszą zasadą, jaką powinni kierować się zarówno politycy wykonujący mandat społeczny, jak i wyborcy oddający swój głos na konkretnego kandydata. - Najważniejsza jest wiarygodność, bo politykę wybieramy wybierając człowieka, któremu powierzamy jej wykonanie, a wiarygodność powinna być motywem decydującym. Wybierajmy przede wszystkim politykę, a następnie kierując się wiarygodnością wybierajmy konkretnych polityków, którzy dają gwarancję, że ją zrealizują.

Polska polityka przez wiele lat cierpiała na niepoważny stosunek do wyborców oraz niepoważny stosunek do deklaracji wyborczych, które składali politycy, a następnie po wyborach często o nich zapominali. - W polityce ważne są słowa i hasła, ale od słów ważniejsze są czyny. Ważniejszą rzeczą od słów i od czynów jest odpowiedzialność za konsekwencje i za zmierzanie do końca - podkreślił Jurek. Jego zdaniem, w wyborach prezydenckich powinien być dokonany przede wszystkim wybór polityki państwa, a nie osoby, która jest w danym czasie liderem politycznym konkretnego ugrupowania. - Mówię o zasadzie, która jest dla mnie bardzo ważna i która stanowi wytyczną mojego działania. Politycy przede wszystkim powinni utożsamiać się z tym na rzecz czego pracują, powinno im zależeć, tak jak zależy im na życiu osobistym - mówił kandydat na prezydenta.

Jeżeli politycy nie będą traktowali poważnie swoich zobowiązań politycznych, a za hasłami wyborczymi nie pójdą czyny, to będziemy mieli w Polsce coraz większy problem z udziałem Polaków w jakichkolwiek wyborach. - Każda dewiza wyborcza jest zobowiązaniem kandydata. Wyborcy będą oceniać, czy jest zobowiązaniem wiarygodnym, czy też nie - powiedział Jurek.Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]