Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
22-09-2010
Media: Koalicyjny Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej i UPR w stolicy.

Wspólne listy do Rady Warszawy i rad dzielnic oraz wspólnego kandydata na prezydenta stolicy wystawią w wyborach samorządowych Prawica Rzeczypospolitej i Unia Polityki Realnej. O powołaniu Koalicyjnego Komitetu poinformowano w Warszawie.

- To będzie współpraca dwóch partii politycznych. (...) Trwa redakcja programu wyborczego - powiedział na konferencji prasowej Piotr Strzembosz z Prawicy Rzeczypospolitej.

Według koalicjantów, kluczowe dla rozwoju Warszawy i jej mieszkańców są trzy sprawy: rodzina, inwestycje i bezpieczna przyszłość.

Zdaniem Strzembosza, polityka wobec rodzin wielodzietnych powinna umożliwiać im swobodne funkcjonowanie, a nie "spychać ma margines". - Możemy np. realizować pakiet darmowych czy bardzo ulgowych świadczeń typu: korzystanie z basenu, z domu kultury, z kina, z teatru. Samorząd ma możliwość dotowania tego typu propozycji dla rodzin wielodzietnych - zaznaczył.

Zapowiedział, że kandydat na prezydenta Warszawy zostanie przedstawiony na kolejnych konferencjach prasowych.

Według przedstawicieli obu partii, "prawicy w polskiej polityce jest jak na lekarstwo". - Dominujące siły polityczne, które mienią się prawicowymi, z tą prawicowością nie zawsze mają wiele do czynienia. Nasza inicjatywa i w obszarze gospodarczym, i ideowym, powinna tę lukę skutecznie wypełnić - mówił Strzembosz.

Ernest Kobyliński (UPR) podkreślił, że Unia od 20 lat pokazuje, że jest "prawdziwą partią prawicową". - Razem z Prawicą chcemy pokazać, że więcej nas łączy niż dzieli - zaznaczył.

Źródło: INTERIA.PL/PAP

oraz

Źródło: wyborcza.pl

Źródło: Newsweek.pl

Źródło: Wprost: UPR w koalicji z Prawicą Rzeczypospolitej

Źródło: Money.pl: Koalicyjny Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej i UPR

Źródło: Salon24.pl

Źródło: Portal GospodarczyCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]