Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
17-11-2010
Kurier Lubelski - Wybory: Prawica popiera Lecha Sprawkę

Marek Jurek, lider Prawicy RP i były marszałek Sejmu, poparł w imieniu swego ugrupowania kandydaturę Lecha Sprawki (PiS) na prezydenta Lublina. Kandydaci Prawicy RP znaleźli się na listach wyborczych PiS do rad gmin, powiatów oraz sejmiku województwa.
- Lublin jest miejscem, które pokazuje, że budowanie szerokiej większości ugrupowań na prawo od centrum jest możliwe - podkreślał Marek Jurek.

Zapowiedział, że po zdobyciu mandatów radni Prawicy RP będą działać samodzielnie. - Ale we współpracy z ugrupowaniami prawicowymi. Będą rzecznikami prawa rodziny, pokoju społecznego, wartości - wskazywał M. Jurek.

- Rodzina to podstawa państwa - podkreślał Sprawka. Przypomniał dwa priorytety swojego programu wyborczego związane z pomocą
rodzinom. Chodzi o miejsca pracy oraz mieszkania dla lublinian. - Bezrobocie w naszym mieście sięga 9,4 proc. Mamy najniższe dochody na głowę mieszkańca spośród 16 miast wojewódzkich. To są przyczyny wykluczenia społecznego, które dotyka wiele lubelskich rodzin - opisywał stan obecny naszego miasta. I deklarował: - Silny Lublin, silna Polska dla cywilizacji życia.

Kandydat PiS na prezydenta Lublina mówił też, że w przygotowanym przez obecną ekipę ratusza projekcie przyszłorocznego budżetu będą duże cięcia na remonty mieszkań w zasobach ZNK. - Zarezerwowano na ten cel 1,5 mln zł, czyli trzy razy mniej niż w tym roku. Te środki mogą nie wystarczyć nawet na usuwanie awarii - ostrzegał Sprawka.

Źródło: Kurier LubelskiCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]