Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
17-11-2010
Briefing Piotra Strzembosza, kandydata na Prezydenta Warszawy

W dniu dzisiejszym odbył się briefing kandydata na Prezydenta m. st. Warszawy Piotra Strzembosza z udziałem wieloletniego radnego dzielnicy Targówek, kandydata na radnego Rady Miasta, Jana Mamaja.

Piotr Strzembosz zwrócił uwagę, że z obiecywanych w kampanii 4 lata temu przez Hannę Gronkiewicz-Waltz trzech mostów, w kończącej się kadencji nie powstał nawet jeden, a ten, którego ukończenie niebawem nastąpi – Most Północny – nie rozwiąże w wystarczającym stopniu problemów komunikacyjnych w tej części Warszawy.

Według Strzembosza trasa ta nie powinna kończyć się na ulicy Modlińskiej, ale biec do ulicy Płochocińskiej, łączyć się z planowaną Trasą Olszynki Grochowskiej i Wschodnią Obwodnicą miasta. Strzembosz podkreślił, że takie plany są przygotowywane, ale należy niezwłocznie przystąpić do ich realizacji.

Kolejnym poruszonym przez kandydata na urząd Prezydenta stolicy zagadnieniem jest potrzeba przeprowadzenia linii tramwajowej od pętli Żerań do osiedla Tarchomin. Linia ta w istotnym zakresie udrożni ten ciąg komunikacyjny i stanowić będzie uzupełnienie i alternatywę dla planowanej linii tramwajowej na Tarchomin przez Most Północny.

Jan Mamaj zwrócił uwagę na problem, który wystąpi w związku z planowanym zwolnieniem 1.800 pracowników z d. zakładów FSO. Miasto powinno włączyć się w rozwiązanie tego problemu poprzez uruchomienie programu umożliwiającego przekwalifikowanie zawodowe pracowników. Należy również zwolnić ich z obowiązku płacenia za żłobki, przedszkola i szkoły ich dzieci. Podkreślił, że miasto nie musi szukać specjalnych środków na te cele, gdyż można znaleźć środki na ten cel poprzez zmniejszenie liczby zastępców burmistrzów z czterech do dwóch, co dałoby ponad 400.000 zł oszczędności rocznie.

Jan Mamaj zwrócił również uwagę na potrzebę usprawnienia komunikacji w dzielnicy Targówek oraz przyspieszenia realizacji inwestycji drogowych, m.in. Trasa Mostu Krasińskiego, ul. Św. Wincentego, ulicy Nowotrockiej i Budowlanej.


Marcin Fersz
Biuro Prasowe
KKW Prawica Rzeczypospolitej - UPR

------------------

Warszawa
Rodzina Inwestycje Bezpieczna przyszłość

Stanowisko Kandydata na Prezydenta m.st. Warszawy Piotra Strzembosza

w kwestii realizowanego pierwszego etapu trasy Mostu Północnego
(węzeł Pułkowa – węzeł Modlińska)


Zgodnie z pozwoleniem wydanym przez Wojewodę Mazowieckiego (21 kwietnia 2009 r.) obecne władze miasta realizują zaledwie pierwszy etap prac od węzła Pułkowa do węzła Modlińska, który nie rozwiąże problemów komunikacyjnych w tej części Warszawy.

Konieczne jest jak najszybsze przystąpienie do realizacji Trasy Mostu Północnego (TMP) od węzła Modlińska do ulicy Płochocińskiej wraz z połączeniem TMP z planowaną Trasą Olszynki Grochowskiej oraz planowaną Wschodnią Obwodnicą miasta.

Deklaruję, że jako urzędujący Prezydent m.st. Warszawy, zrealizuję powyższą inwestycję, która jest niezbędna dla sprawnego funkcjonowania komunikacji w stolicy.

Ponadto stwierdzam, że w celu poprawienia komunikacji oraz zapewnienia alternatywnej trasy tramwajowej w tej części miasta, konieczne jest wykonanie połączenia tramwajowego wzdłuż ulicy Modlińskiej od pętli Żerań do Tarchomina.


(-) Piotr Strzembosz
Kandydat na Prezydenta Warszawy
KKW Prawica Rzeczypospolitej - UPRCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]