Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
10-07-2012
Prezes Jarosław Kaczyński Zaapelował do sił sejmowych o przyjęcie rezolucji autorstwa Marka Jurka

Projekt rezolucji autorstwa Marszałka Marka Jurka
http://prawicarzeczypospolitej.org/aktualnosci,pokaz,1215

________________________________

Szef PiS powiedział, że obecnie w Sejmie nie ma możliwości generalnego uregulowania kwestii zapłodnienia pozaustrojowego, a jednocześnie brakuje prawa regulującego tę kwestię. Wyjaśnił, że okrągły stół miałby na celu przygotowanie częściowego rozwiązania.

Kaczyński podkreślił, że PiS nie rezygnuje z postulatu całkowitego zablokowania możliwości legalnego stosowania in vitro. Zaapelował do sił sejmowych o przyjęcie rezolucji autorstwa Marka Jurka wzywającej ministrów sprawiedliwości i zdrowia oraz Rzecznika Praw Obywatelskich do reagowania w sferze związanej z in vitro. Kaczyński zauważył, że w obecnym stanie prawnym panuje wielka swoboda i dochodzi do nadużyć.

- Z naszych projektów i projektów ministra Gowina [dot. in vitro] można by wyjąć pewne części i przynajmniej niektóre sprawy uregulować. Byłoby to wyjście ułomne, ale z całą pewnością krok w dobrym kierunku - powiedział szef PiS. - Proponujemy okrągły stół ws. in vitro. Nie po to, żeby sobie porozmawiać, tylko ustalić to, co jest w tym momencie do zaakceptowania, a co by poprawiło fatalną, niedobrą i niemożliwą do przyjęcia przez poważną część społeczeństwa sytuację - podkreślił.

PiS pod koniec czerwca złożyło w Sejmie dwa projekty ustaw zakazujące in vitro. Partia argumentuje, że metoda ta jest ryzykowna i stosuje się ją kosztem ludzkich zarodków. Jeden z projektów za stosowanie in vitro przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do dwóch lat.

Projekt ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina nie przewiduje mrożenia zarodków i zakłada in vitro tylko dla małżeństw. W Sejmie jest już złożonych kilka projektów w sprawie in vitro - dwa projekty PiS, dwa PO i po jednym SLD i Ruchu Palikota.

Źródło: Polskie Radio IAR, PAP


W mediach:

IAR - PiS-in vitro-okrągły stół-rezolucja
http://stooq.com/n/?f=625213

Idziemy - PiS proponuje "okrągły stół" ws. in vitro
http://www.idziemy.pl/polityka/pis-proponuje-okragly-stol-ws-in-vitro/

Money.pl - PiS - in vitro - okrągły stół - rezolucja

http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/iar/artykul/pis;-;in;vitro;-;okragly;stol;-;rezolucja,239,0,1121263.htmlPolskie Radio - PiS chce okrągłego stołu w sprawie in vitro
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/641823,PiS-chce-okraglego-stolu-w-sprawie-in-vitroCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]